TÜ HIV rühm

Uudised

Pilleriin Soodla „Newly HIV infected people in Estonia: estimation of incidence and transmitted drug resistance“

22. oktoobril kell 14.00 kaitseb Pilleriin Soodla A. Linkbergi auditooriumis (Puusepa  8) filosoofiadoktori kraadi (PhD (arstiteadus)) taotlemiseks esitatud väitekirja „Newly HIV infected people in Estonia: estimation of incidence and transmitted drug resistance“ („HIV esmasdiagnoosid Eestis: esmashaigestumise ja ülekantud ravimresistentsuse hindamine“).

Juhendajad:
professor Irja Lutsar (dr. med. (arstiteadus), TÜ bio- ja siirdemeditsiini instituut
infektsioonihaiguste dotsent Matti Maimets (knd (meditsiin), TÜ kliinilise meditsiini instituut

Oponent:
professor Cristina Mussini, Head of Department, Department of Infectious Diseases and Tropical Medicine, University of Modena and Reggio Emilia, Itaalia.

AHF koostoo E-HIV-ga

AIDS HEALTHCARE FOUNDATION (AHF) panustas E-HIV jätkamisse ajavahemikul 12.juuli 2018-12.juuli 2019. AHF toel arendati välja andmesisestajate töö mahu hindamise raport ja sisestati üle 100 uue patsiendi andmed, lisati andmeid rohkem kui 3000-le andmekogu patsiendile. Uue raporti alusel tehti sel ajavahemikul 71 490 sisestust.

Ene-Ly Jõgeda kaitses doktorikraadi edukalt.

11. juunil 2019 kaitses Ene-Ly Jõgeda edukalt filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks esitatud väitekirja „The influence of coinfections and host genetic factor on the susceptibility to HIV infection among people who inject drugs“(„Kaasuvate infektsioonide ja inimese geneetilise faktori mõju HIV-i nakatumisele süstivate narkomaanide hulgas“).

Juhendajad:
professor  Irja Lutsar (dr. med. (arstiteadus), TÜ bio- ja siirdemeditsiini instituut)
teadur Kristi Huik (PhD (arstiteadus), TÜ bio- ja siirdemeditsiini instituut).

Oponent:
professor Antonio Caruz (PhD), Department of Experimental Biology, University of Jaen, Hispaania.

ene-ly jõgeda lõpetamine